Pobierz katalog
Moja lista produktów: 0
wstecz

Rustykalne deski w nowoczesnym lub loftowym wnętrzu

Nie od dziś wiadomo, że drewno jest uniwersalne i ponadczasowe. To dlatego tak wiele osób wybiera właśnie ten materiał podczas wykańczania podłóg. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że wyjątkowo interesujące wizualnie deski rustykalne dobrze się prezentują nie tylko w tradycyjnych aranżacjach. Sprawdź, dlaczego warto wybrać je do nowoczesnego lub loftowego wnętrza.

Rustykalne deski w nowoczesnym lub loftowym wnętrzu

Czym charakteryzują się deski rustykalne?

Wyjątkowo atrakcyjna rustykalna podłoga tworzona jest z naturalnego drewna. Do jej produkcji wybierany jest sort  z wyraźnymi słojami i sękami. Przez to jej wybarwienie jest nieregularne, a przez to bardzo ciekawe. Drewno jest też zazwyczaj obrabiane w sposób, który ma dodać mu lat. Dzięki temu zyskuje na szlachetności.

Rustykalna podłoga emanuje naturalnością, a jednocześnie elegancją. Ze względu na swój postarzany charakter najczęściej kojarzy się ze stylowymi aranżacjami retro, jednak nie znaczy to, że nie sprawdza się również w innych wnętrzach. Wręcz przeciwnie – zestawienie rustykalnych desek i emanujących nowoczesnością elementów wyposażenia tworzy bardzo ciekawy kontrast.

Rustykalna podłoga w nowoczesnym wnętrzu

Warto wiedzieć, że rustykalne deski mogą być wykonywane z różnych gatunków drewna, zarówno rodzimego, jak i egzotycznego. Przyjmują również różne barwy – od jasnej, słomkowej, po głęboką i dość ciemną. W zależności od preferencji i parametrów pomieszczenia możesz więc wybrać właściwy wariant. Tego rodzaju drewno szczególnie dobrze prezentuje się w aranżacjach skandynawskich, ale może również doskonale kontrastować ze stylem glamour, industrialnym czy loftowym.

rustykalne deski na podłogę

Stylowy loft z rustykalną deską na podłodze

Lofty to przestrzenie mieszkalne w przearanżowanych halach pofabrycznych lub budynkach, które pierwotnie miały zupełnie inne przeznaczenie. W aranżacjach tego typu wnętrz króluje światło i przestrzeń. Zazwyczaj wykorzystuje się w nich również elementy oryginalnych, industrialnych wnętrz – np. ceglane ściany, metalowe drzwi, charakterystyczne oświetlenie. Najlepszym wyborem na podłogę jest w takim przypadku drewno, które podkreśla organiczny charakter przestrzeni. Świetnie sprawdzi się m.in. deska rustykalna, która dzięki swojej „surowości” i nieregularności idealnie komponuje się z oryginalnym wnętrzem.