Pobierz katalog
Moja lista produktów: 0
wstecz

Jak dobrać kolor podłogi do mebli?

Trendy w aranżacji wnętrz nieustannie się zmieniają, co prowadzi do sytuacji, w której zestawienia kolorystyczne kiedyś nie do pomyślenia, dzisiaj są wnętrzarskimi hitami, i odwrotnie. Jak w takim razie dobrać kolor podłogi do mebli, aby uzyskany efekt jak najlepiej odpowiadał obecnym trendom?

W odpowiedzi na to pytanie oferujemy garść inspiracji. Pokażemy m.in. jak ciekawie zaaranżować pomieszczenie z podłogą w standardowych odcieniach drewna oraz jak wprowadzić do mieszkania lub domu niestandardową kolorystykę podłóg warstwowych.

Klasyczny dąb

Klasyczny dąb to kolor, który doskonale komponuje się w nowoczesnych przestrzeniach mieszkalnych. Możemy go bez obaw zestawiać zarówno z ciemnymi jak i jasnymi elementami wyposażenia wnętrza. Będzie dobrze współgrał z białymi meblami, elementami szarymi, a nawet czarnymi. Unikalnego tonu aranżacji dodadzą kolorowe dodatki.

jak dobrac kolor podlogi do mebli

A jeśli zależy nam na uzyskaniu efektu ekskluzywnego i luksusowego wnętrza minimalistycznego, miejsce kolorowych dodatków możemy zastąpić neutralnym dekorem. Najlepiej sprawdzą się dodatki w kolorystyce pomieszczenia, za pośrednictwem których nie będziemy wprowadzać do wnętrza kolejnego wyrazistego koloru.

jak dobrac kolor podlogi do mebli 2

Podłogi ciemne

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na podłogi ciemne w tonacjach brązowych, czy też podłogi czarne ich wybór powinniśmy zbalansować jasnymi ścianami oraz jasnymi akcentami meblowymi. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie meble na ciemnych podłogach muszą być białe lub szare. Warto jednak, aby w całej aranżacji wnętrza znalazły się jasne, kontrastujące elementy.

jak dobrac kolor podlogi do mebli

Podłogi bielone

Alternatywą dla ciemnych podłóg są podłogi białe i bielone. Podobnie jak w przypadku podłóg ciemnych we wnętrzach z podłogami bielonymi warto zadbać o kolorystyczny kontrast. Nie musi to być ciemny mebel. Może to być dodatek w bardziej wyrazistym kolorze. W pomieszczeniach z podłogami bielonymi bardzo dobrze sprawdzają się białe meble oraz meble drewniane utrzymane w naturalnej kolorystyce. Osoby, które lubią, kiedy w pomieszczeniu coś się dzieje zdecydowanie powinny postawić na efekt kontrastu. Możemy go uzyskać m.in. zestawiając ze sobą jasne podłogi i jasne meble z czarnymi, grafitowymi lub ciemnobrązowymi elementami wyposażenia wnętrza. Trendy, które zakładały, że wszystkie meble w pomieszczeniu powinny być utrzymane w tej samej tonacji kolorystycznej mamy już za sobą. Obecnie bawienie się odcieniami brązu (w szczególności w przypadku mebli drewnianych) jest nie tylko dopuszczalne, ale pożądane. Tak swoje aranżacje wnętrz tworzą topowi projektanci.

jak dobrac kolor podlogi do mebli