Pobierz katalog
Moja lista produktów: 0
wstecz

Parkiet w jodełkę na ogrzewanie podłogowe

„Jodełka” to jeden ze sposobów układania desek podłogowych, który cechuje się niezwykłym urokiem. Przez pewien czas nieco zapomniany, obecnie wraca do łask, coraz częściej pojawiając się w modnych wnętrzach. Marzysz o klasycznej podłodze w jodełkę, a jednocześnie o ogrzewaniu podłogowych? Zastanawiasz się, czy da się pogodzić obie te zachcianki? Przeczytaj i sprawdź!

Parkiet w jodełkę na ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe a parkiet

Ogrzewanie podłogowe zdobywa coraz więcej zwolenników, głównie ze względów praktycznych. Okazuje się bowiem znacznie bardziej praktyczne niż tradycyjne grzejniki. Dzieje się tak m.in. dlatego, że ogrzewanie pomieszczeń „od dołu” zapewnia lepszą dystrybucję ciepła. Ponadto podłoga oddaje je równomiernie, podczas gdy grzejniki nagrzewają tylko powietrze wokół. Co jednak dla wielu okazuje się najistotniejsze, popularna „podłogówka” pozwala dość wyraźnie zmniejszyć rachunki podczas sezonu grzewczego.

Ogrzewanie podłogowe to jednak niejednokrotnie dylematy dotyczące wykończenia podłogi. W tym przypadku niezwykle ważny jest tzw. opór cieplny materiału używanego na podłodze, który powinien być jak najniższy. Niekiedy stosuje się również odwrotnie proporcjonalny parametr przenikalności cieplnej, który powinien być jak najwyższy. Ważna jest również wysoka zdolność do pochłaniania wilgoci przez drewno oraz niski współczynnik skurczu. Takie połączenie pozwoli zabezpieczyć podłogę przed powstawaniem nieestetycznych szczelin.

parkiet w jodełkę

Klasyczny parkiet w jodełkę na ogrzewanie podłogowe – co wybrać?

Istnieje wiele rodzajów podłóg drewnianych, które nadają się do montażu na ogrzewanie podłogowe. Świetnie w tej roli sprawdzają się gatunki egzotyczne, jednak wyróżnia je również dość nietypowy wygląd, który nie każdemu musi odpowiadać. Na szczęście klasyczny dąb europejski również pa właściwe parametry. Odpowiednio wykonana deska z tego surowca idealnie nada się do położenia na ogrzewanie podłogowe, a jednocześnie zachwyci ponadczasowym wyglądem. Najlepiej zdecydować się na deski warstwowe, które nie tylko świetnie się prezentują, ale są również wyjątkowo stabilne i trwałe.